Peter Bakker Nieuws en Fotografie Bakker Media RSS Feed Petershotnews.nl TWITTER

HOTNEWS

Kaliumhydroxide lekt bij bedrijf in Mijdrecht, brandweer doet onderzoek

Datum: 30 september 2025
Bron: petershotnews.nl

Dinsdagavond heeft de brandweer een onderzoek moeten doen bij een bedrijf aan de Constructieweg in Mijdrecht, vanwege een lekkage van een gevaarlijke stof.

In een stelling was een opslagcontainer met kaliumhydroxide gaan lekker en onstabiel geworden. De Adviseur gevaarlijke Stoffen (AGS) van de Veiligheidsregio Utrecht kwam ook ter plaatse om samen met zijn collega's poolshoogte te nemen.

Na uitgebreid onderzoek binnen, bleek dat de stelling waarin de lekkende container staat stabiel was, maar de container zelf wel bleef lekken. Bij het verplaatsen van andere vaten en containers in de stellingen kan het instabiel worden en gevaarlijk in dat deel van de opslag.

De brandweer zelf is niet gespecialiseerd in het opruimen van dit soort stellingen met gevaarlijke stoffen. Zij hebben geconstateerd dat het voor nu geen gevaarlijke situatie voor de omgeving is. 

Het bedrijf zal een gespecialiseerd bedrijf in moeten huren om dit veilig verder op te ruimen. De brandweer heeft voor hen contact gezocht met de bedrijfsbrandweer van SC Johnson. Zij zullen ook proberen te helpen bij deze problematiek.

 

laatst bijgewerkt op: 30 sep 2025 22:57



Family Mijdrecht





Terug

Family Mijdrecht